نام: پويان صنعت نهاد
نوع شرکت: سهامي خاص
محل استقرار: تهران
محصولات: انواع برينگ ها
آدرس وب سایت: www.psnparts.com

شرکت پويان صنعت نهاد(PSN) اولين و تنها کارخانه تمام اتوماتيک توليد بيرينگ در ايران و داراي مجهزترين آزمايشگاه تخصصي بيرينگ در کشورمي باشد . اين شرکت پس از طي چهار سال فاز مطالعاتي در سال 1391 موفق به راه اندازي اين کارخانه با مساحت ده هزار متر مربع در شهرک صنعتي شمس آباد گرديد. اين شرکت که با اهداف کيفيت، خودکفايي و دانش محوري شروع به فعاليت نموده بود، توانسته است ضمن اخذ تاييديه هاي کیفی از سوی شرکت پژو فرانسه ، گروه صنعتي ايران خودرو و گروه خودرو سازي سايپا همکاري خود را با خودرو سازان داخلي از اوايل سال 1391 آغاز نمايد. همگام بودن با تکنولوژي روز دنيا در زمينه توليد و کنترل کيفيت محصولات از يک سو و از سوي ديگر مديريت موثر منابع انساني و استفاده ازنيروهاي متخصص داخلي اين شرکت را مصمم ساخت تا علاوه بر آنکه به عنوان يک توليدکننده داخلي قابل اطمينان درخدمت صنعت کشور قرار گيرد بتواند گامي مؤثر در صادرات بيرينگ ها برداشته باشد.
*این شرکت با بهره گیری از نیروهای متخصص داخلی و آموزش مستمر آنها و همچنین بهره مندی از نرم افزار ها و تجهیزات تخصصی توانسته است جايگاه خود را به عنوان یک شرکت دانش محور در این صنعت معرفي نماید. شايان ذکر است علاوه بر موفقيت هاي کسب شده در خصوص دریافت تايیدیه های کیفی از سوی شرکت پژو فرانسه، گروه صنعتی ایران خودرو و همچنین گروه سایپا مي توان به کسب گواهینامه های بین المللی ISO9001:2008 (استانداردهای عمومی مدیریت کیفیت) و ISO/TS16949:2009 (استاندارد اختصاصی مدیریت در صنعت خودرو ) در سطح طراحي و توليد بيرينگ ها از شرکت DQS آلمان اشاره نمود. واحد کنترل کيفيت اين شرکت پيوسته در تلاش است تا ضمن ارزيابي و کنترل کليه عوامل تاثيرگذار بر روي کيفيت محصول نهايي بتواند اصل بهبود مستمر را در کليه فرآيند هاي موجود مطابق با استاندارد هاي روز دنيا اجرا نمايد.
*شرکت پویان صنعت نهاد توانسته با استفاده از خطوط تولید پیشرفته و تمام اتوماتیک خود همگام با تکنولوژی روز و برندهایمطرح دنیا محصولات با کیفیت مطابق با استانداردهای بین المللی تولید نماید. از ویژگی های بارز خطوط تولید این شرکت می توان به مواردی از قبیل دارا بودن نشان ( CE ) اروپا، قابلیت تست و کنترل صددرصد محصولات درحين توليد، توانایی کالیبره شدن خطوط تولید به صورت اتوماتیک و یکنواختی کيفيت محصولات با توجه به اتوماتيک بودن فرايند توليد اشاره کرد. طراحي و ساخت کارخانه براساس الزامات تخصصي صنعت بيرينگ و قابل رقابت با کارخانه هاي مطرح دنيا صورت گرفته است. ازجمله ويژگي هاي اين کارخانه مي توان به سالن مونتاژ کاملا تميز ( Clean room ) اشاره نمود که با وجود هزينه هاي بالاي ايجاد اين فضا، امکان توليد و ارائه محصولات باکيفيت را فراهم ساخته است.
*نياز بازار قطعات يدکي کشور به حضور توليد کننده داخلي که بتواند ضمن تامين محصولات با کيفيت همواره پاسخگوي مشتريان باشد اين شرکت را بر آن داشت تا علاوه بر عرضه محصولات به خودروسازان و مجموعه سازان وابسته به صنعت خودرو بتواند با    بهره گيري از نيروهاي متخصص و توانمند خود در زمينه بازاريابي و مهندسي فروش به بازار قطعات يدکي نيز وارد شود. لذا محصولات شرکت پويان صنعت نهاد علاوه بر ارائه در بسته بندي گروه قطعات خودرويي عظام  در بسته بندي هاي سايپا يدک و ايساکو نيزعرضه مي گردد.
*از جمله دستاوردهاي این شرکت، تامین انواع بيرینگ و تنوع گسترده محصول جهت خودروسازان کشور و همچنين شرکت هاي خدمات پس از فروش مانند سایپایدک و ایساکو مي باشد. تامین و تولید بيرینگ های درخواستی از سوی خودروسازان کشور و همچنين شرکت هاي خدمات پس از فروش توسط این شرکت حاکی از کیفیت محصولات، برنامه ريزي دقيق به منظور پاسخگو بودن به نياز مشتريان و خطوط توليد خودرو سازان با توجه به حساسيت بالاي آنها و همچنين در اختيار داشتن منابع و امکانات مناسب است و این خود نشان دهنده مدیریتي اثربخش درتلفیق دانش و تجربه به منظورکاهش نياز صنايع کشور و گامي موثر در خودکفايي است.

مرکز تست و اندازه گیری

شرکت پويان صنعت نهاد در راستاي تحقق اهداف خود که همانا توليد محصولات باکيفيت با تکيه بر سازماني دانش محور است در سال 1390 اقدام به راه اندازي آزمايشگاهي بي نظير در صنعت کشور نمود که اين آزمايشگاه مجموعه اي است از تجهيزات پيشرفته ساخت مطرح ترين شرکت هاي سازنده اروپايي و آمريکايي که براساس الزامات استاندارد iso17025 طراحي و مورد بهره برداري قرارگرفته است. آزمایشگاه پویان صنعت نهاد در راستای ارتقای سطح کیفی صنایع کشور اعم از صنایع خودرویی و غیر خودرویی و همچنین کاهش نیاز صنایع داخلی به خدمات آزمایشگاهی از سوی شرکت های خارجی اقدام به ارائه خدمات آزمایشگاهی و تخصصی نموده است. انجام آزمون های ابعادی دقیق برای کلیه قطعات صنعتی و آزمون های تخصصی بيرینگ برای اولین بار در ايران ازجمله خدمات اين مجموعه مي باشد. در این خصوص امکان همکاری و مشارکت در پروژه های تحقیقاتی به ویژه درخصوص بيرینگ ها با توجه به نیاز صنایع کشور فراهم گردیده و تاکنون توانسته با آزمایشگاه شرکت های بزرگي نظیر ایران خودرو ، ساپکو و سایپا همکاری داشته باشد.
آزمایشگاه ابعاد دقیق
در این آزمایشگاه  امکان اندازه گیری تمام پارامترهای ایعادی و مهندسی بادقت بالا….
دستگاه اندازه گیری مولتی سنسور

این دستگاه از جمله جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات اندازه گیری ویدئویی در دنيا مي باشد که علاوه بر دارا بودن قابليت اندازه گيري بصورت CMM، مجهز به دوربين بسيار دقيق به منظور اندازه گيري ويدئويي VMM است. این دستگاه ساخت کشور امريکا است که براي اولين بار در ايران در آزمايشگاه شرکت پويان صنعت نهاد مورد بهره برداري قرار گرفته است. تلفیق سیستم اندازه گيري به روش CMM همراه با اندازه گيري ويدئويي يکي از مؤثرترين روش هاي روز دنيا به منظور بالا بردن قابليت و دقت اندازه گيري است. دقت این دستگاه 0.1µm می باشد.
دستگاه اندازه گیری فرم

این دستگاه ساخت کشور آلمان بوده و با در اختيار داشتن اولين سنسور موتوردار و قابل برنامه ريزي در ايران قابليت بسيار بالايي در اندازه گيري کليه تلرانس هاي هندسي از جمله: گردی ، لنگی محوری و شعاعی، استوانه ای بودن، توازی، تعامد، زاویه، راستی، مخروطی بودن ، هم مرکز بودن و… را دارا مي باشد. دقت این دستگاه 0.01µm می باشد.
دستگاه اندازگیری مغناطیس پسماند

به کمک این دستگاه می توان میزان مغناطیس پسماند در بيرینگ ها و دیگر قطعات را اندازه گيري نمود. دقت این دستگاه به میزان 0.1Gauss,0.01mT می باشد.
دستگاه اندازه گیری صافي سطح و شکل محیطی

به کمک این دستگاه می توان صافي سطوح و شکل محیطی اجسام را به صورت همزمان و بر اساس استاندارد هاي مورد نياز مشتري اندازه گیری کرد. نتايج و گزارش هاي بدست آمده از اين دستگاه در فرمت هاي مختلف از جمله CAD قابل ارائه مي باشد که مي تواند به عنوان يک ابزار بسيار مفيد در پروژه هاي مهندسي معکوس مورد استفاده قرار گيرد. اين دستگاه ساخت کشور آلمان است و دقت این دستگاه در اندازه گيري صافي سطح 2 نانومتر و در اندازه گيري شکل محيطي قطعه 0.01µm می باشد.
دستگاه اندازه گیری طول

این دستگاه ساخت کشور آلمان و از جمله دقيق ترين دستگاه هاي اندازه گيري است که در آزمايشگاه هاي مرجع و کاليبراسيون مورد استفاده قرار مي گيرد.از جمله ويژگي هاي اين دستگاه مي توان به قابليت احتساب ضريب انبساط حرارتي قطعه در اندازه گيري ها و همچنين امکان سا خت نمونه هاي مرجع انداره گيري در آزمايشگاه پويان صنعت نهاد اشاره کرد. دقت این دستگاه 0.01µm می باشد.
آزمایشگاه تست عملکرد ببرینگ
دستگاه اندازی گیری لقی محوری وشعاعی

از آنجايي که لقي شعاعي و محوري از جمله مؤلفه هاي تاثيرگذار در ميزان ارتعاش و طول عمر بيرينگ ها مي باشد لذا اندازه گيري هاي مورد نظر با استفاده از پيشرفته ترين دستگاه ها و با امکان تست بصورت ديناميکي مطابق با استاندارد هاي روز دنيا قابل انجام مي باشد. همچنين اين دستگاه ها به کمک کامپيوتر و با استفاده از نرم افزارهاي تخصصي امکان برنامه ريزي و کنترل را در زمان تست ايجاد مي نمايد. دقت این دستگاه ها 0.1µm می باشد.
دستگاه اندازه گیری میزان لرزش و صدای بيرینگ

يکي از مهمترين علت هاي نارضايتي مشتريان در خصوص بيرينگ ها وجود صدا هاي غير عادي هنگام چرخش مي باشد. این دستگاه یکی از هوشمندترین دستگاه های چندمنظوره اندازه گیری میزان لرزش و صدا در بيرینگ است که با استفاده از کامپیوتر و قابليت پردازش اطلاعات امکان بررسي و آناليز علت صدا و لرزش غير عادي بواسطه هر يک از اجزاي بيرينگ را مهيا مي نمايد. از جمله ويژگي هاي اين دستگاه قابليت اندازه گيري به دو روش سرعتي با دقت 0.1Hzو شتابي با دقت 0.1dB می باشد.
دستگاه سختی سنج

ميزان سختي قطعات و امکان کنترل آن با دقت بالا      ازجمله عوامل مؤثر در حصول اطمينان از کيفيت بيرينگ ها مي باشد. اين دستگاه ساخت کشور اتريش و از جمله پيشرفته ترين دستگاه هاي اندازه گيري سختي با قابليت اندازه گيري بر روي سطوح مختلف از جمله سطوح کروي و استوانه اي است.
دستگاه های اندازه گیری دقت دوران رینگ داخلي و خارجي بيرینگ

ميزان دقت دوران(لنگي) يکي از پارامترهاي مهم به منظور نشان دادن سطح کيفي بيرينگ ها و دقت در مراحل توليد آن مي باشد که در صورت عدم کنترل مي تواند تاثير بسيار زيادي در کاهش طول عمر قطعه و افزايش صداهاي غير عادي در حين عملکرد داشته باشد. اين دستگاه با قابليت کنترل و پردازش توسط کامپيوتر و نرم افزارهاي تخصصي امکان اندازه گيري ميزان لنگي رينگ هاي داخلي و خارجي بر روي محصول نهايي و بر اساس استاندارد ISO را دارمي باشد. دقت این دستگاه 0.1µm می باشد.
 
آزمایشگاه تست دوام بببرینگ
دستگاه تست دوام بیرینگ

بالا بودن طول عمر بيرينگ ها يکي از عوامل مهم در کسب رضايت مشتريان و نشان دهنده سطح کيفي محصولات مي باشد. لذا از جمله ويژگي هاي اين دستگاه که به منظور اندازه گيري طول عمر و قابليت اطمينان محصولات توليدي اين شرکت مورد استفاده قرار مي گيرد  مي توان به امکان تنظيم، کنترل و ثبت ميزان پارامتر هاي مهم از قبيل نيروهاي شعاعي و محوري، دما و ارتعاش  به وسيله کامپيوتر و PLC    اشاره نمود.

دستگاه شبيه سازي عملکرد بيرينگ هاي چرخ خودرو

با توجه به حساسيت بسيار بالاي بيرينگ هاي چرخ خودرو که در برخي از خودرو ها به عنوان يک قطعه ايمني و تاثيرگذار بر سلامت راننده و سرنشينان خودرو مورد استفاده قرار مي گيرد توانايي کنترل کيفيت اين قطعات بسيار ضروري است. اين دستگاه قابليت شبيه سازي شرايط واقعي عملکرد بيرينگ چرخ خودرو با درنظر گرفتن نيرو هاي اعمال شده به بيرينگ ها در موقعيت هاي مختلف ازجمله حرکت در مسير هاي پر پيچ ، حرکت با سرعت هاي متغير و يا پاشش آب را دارا مي باشد. کليه پارامترهاي مهم از جمله شرايط مونتاژ، شعاع چرخ خودرو، نيرو ها و گشتاورهاي اعمال شده به بيرينگ و درنهايت ميزان ارتعاش و دماي مجاز توسط کامپيوتر و PLC قابل تنظيم، کنترل و ثبت مي باشد.