تاراذوب
نام: تاراذوب
نوع شرکت: سهامي خاص
محل استقرار: اشتهارد
محصولات: ريخته‌گري انواع قطعات دايكست آلومینیوم
آدرس وب سایت: www.tzmco.com
 
تاریخچه شرکت تاراذوب :

شرکت تولیدی تارا ذوب یکی از زیرمجموعه های گروه قطعات خودرویی عظام می باشد که منظور تولید انواع قطعات ریخته گری آلومینیومی با استفاده از تکنولوژی ریخته گری به روش دایکست محفظه گرم و محفظه سرد و ثقلی تاسیس گردیده است.
این شرکت پس از راه اندازی خطوط تولیدی خود به یکی از تامین کنندگان اصلی قطعات آلومینیومی خودرویی به روش دایکست برای شرکت ایران خودرو و همچنین شرکت های گروه قطعات خودرویی عظام شده است.
مطالعات امکان سنجی اولیه برای احداث این شرکت از دیماه 1385  آغاز شد و پس از تصویب اولیه، درمورخه 1385/12/05 تحت شماره 291346 در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید.
شرکت تاراذوب در زمینی به مساحت تقریبی 27 هزار مترمربع و در شهرک صنعتی اشتهارد راه اندازی گردید .در فاز اول راه اندازی یک سوله به مساحت تقریبی 4600 متر مربع جهت فضای لازم برای تولید و انبار و دو طبقه ساختمان اداری به مساحت  300متر مربع ساخته شد. با راه اندازی این شرکت، امکان ایجاد تقریبی 150  فرصت شغلی مستقیم فراهم گردید. ماشین آلات خط ریخته گری دایکست پرفشار در دو بخش سبک و سنگین خریداری گردید که خط سبک در فاز اول و خط سنگین در فاز دوم راه اندازی گردید و در تابستان 1388 فعالیت خود را بطور رسمی آغاز نمود.
این شرکت در فاز دوم توسعه اقدام به ساخت و بهره برداری از سالن تمیزکاری به مساحت تقریبی 800 متر مربع و همچنین یک ساختمان در 3 طبقه به مساحت تقریبی 550 متر مربع نمود که دارای کلیه امکانات اداری ستادی و پشتیبانی می باشد. 

 آرمان سازمانی:

شرکت تولیدی تاراذوب از زیرمجموعه های گروه قطعات خودرویی عظام ، مصمم است به جایگاه بزرگترین شرکت در زمینه تولید انواع قطعات آلومینیومی به روش دایکست و ثقلی در ایران، مبتنی بر ایجاد ارتباط موثر با مشتریان، توسعه فرهنگ کیفیت و قیمت و همچنین تعهد بر حفظ و نگهداری از محیط زیست دستیابد.
توسعه سبد محصولات همگون و غیر همگون از جمله لوازم خانگی، تولید مجموعه های مستقل و همچنین بازار هدف خود را با توسعه صادرات، به سطح جهانی گسترش دهد. تولید مشارکتی قطعات با شرکتهای معتبر جهانی در جهت انتقال و ارتقای تکنولوژی از اهداف آرمانی این سازمان می باشد.
شرکت تولیدی تارا ذوب با ارتقاء تکنولوژی خود ، ارائه محصولات با کیفیت ممتاز، تحویل به موقع مناسب تر و با قیمت رقابتی را در دستور کار خود قرار داده تا ضمن دستیابی به حاشیه سود مناسب و رشد و بقا در صنعت تولید ، ارزشهای بیشتری را برای ذینفعان خود خلق نماید.
دستیابی به سهامداران خوشنود ، مشتریان رضایتمند ، ساختار سازمانی چابک ، منعطف و یادگیرنده در قبال تغییرات با تکیه بر نیروی کار توانمند را می توان از اهداف آرمانی شرکت تولیدی تاراذوب به شمار آورد .

 گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت، گریدها و جوایز:

    اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO/TS 16949 از شرکت TUV NORD آلمان در سال 89
    اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفی  ISO9001-2008 از شرکت TUV NORD آلمان در سال 89
    اخذ گرید +C مگاموتور بر اساس مدل MFQM در سال 89
     اخذ گرید B ساپکوSSR2  در سال 90
    دریافت لوح و تندیس قهرمان صنعت در سال 1389
    تمدید گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO/TS 16949 از شرکت DQS در سال 90
    تمدید گواهینامه سیستم مدیریت کیفی  ISO9001-2008 از شرکت DQS در سال 90
    تمدید گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO/TS 16949 از شرکت DQS در سال 93
    تمدید گواهینامه سیستم مدیریت کیفی  ISO9001-2008 از شرکت DQS در سال
 
مشتریان

مشتریان به دو گروه اصلی : خودرو سازان  و مجموعه سازان قطعات خودرو تقسیم می شود.
    مشتریان عمده : ایران خودرو (ساپکو )
    مجموعه سازان گروه عظام عبارتند از : استام صنعت، والاقطعه، سازه پویش