Back to Top

اخبار

posticon لزوم حمایت از واحدهای صنعتی گیلان/ کارخانه‌های گیلان ظرفیت بالایی دارند

در بازدید رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت کشور و رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان از مجموعه شرکت‌های فرآوری ساخت و پایاکلاچ شهرک صنعتی رشت بر لزوم حمایت از واحدهای صنعتی گیلان تأکید شد.

لزوم حمایت از واحدهای صنعتی گیلان/ کارخانه‌های گیلان ظرفیت بالایی دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ظهر امروز سرهنگ علی توشه، رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت کشور و سرهنگ مهدی پارسا، رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان از نمایشگاه جهش تولید و خودکفایی مجموعه شرکت‌های فرآوری ساخت و پایاکلاچ شهرک صنعتی رشت بازدید کردند.

در این نمایشگاه سه مجموعه تولیدی کمک‌فنر، دیسک و صفحه کلاچ و مجموعه جعبه‌فرمان هیدرولیکی و برقی خودروهای سواری تولید داخل کشور به نمایش گذاشته‌شده است.

ادامه مطلب...

posticon وزیر صنعت خط تولید کامپیوتر خودرو را افتتاح کرد | ایروانی: تولید دانش فنی در عظام با جدیت دنبال می شود

شرکت دانش بنیان "سازه پویش" گروه عظام بعد از چند سال تلاش  مستمر توانست به دانش پیاده سازی نرم‌افزار، سخت‌افزار، کالیبراسیون و ساخت قطعات کامپیوتر خودرو (ECU) دست یابد.

وزیر صنعت خط تولید کامپیوتر خودرو را افتتاح کرد | ایروانی: تولید دانش فنی در عظام با جدیت دنبال می شود

با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، عباس ایروانی بنیانگذار گروه قطعه سازی عظام، فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو، سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه سایپا، عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، احمد انارکی محمدی معاون وزیر صمت و فعالان صنعت خودرو، خط تولید کامپیوتر خودرو (ECU ) در شرکت سازه پویش مورد بهره برداری قرار گرفت.

سازه پویش در سال ۹۶ برای نخستین بار با لایسنس شرکت آلمانی "بوش" شریک خارجی خود توانسته بود کالیبراسیون سیستم مدیریت موتور EMS خودرو را انجام دهد، اما با بازگشت تحریم های شدید آمریکا، همکاری با شرکت بوش متوقف شد. بعداز آن گروه عظام با تکیه بر دانش داخلی و بومی سازی قطعات توانست در تولید این قطعات خودکفا شود و به توانایی طراحی، تولید و صحه گذاری کامل سیستم EMS دست یابد.

ادامه مطلب...

posticon عباس ایروانی :مشکلات صنعت،تحریم داخلی است نه خارجی

«شرکت فرآوری و ساخت» واقع در شهر صنعتي رشت در محلي به مســاحت 87 هزارمتر مربع درسال 1356 با عنوان شركت «تولي پارتس» با هــدف ساخت و تـوليد انــواع كمك فنرهاي خودروهاي سنگين ، نيمه سنگين وموتورسيكلت با همكاري و مشاركت شركت «اسكورت هنـد» تاسيس شد . این شرکت دراواخـر سال 72 به بخش خصوصي واگذار و از سال 73 با نام «كارخـانجات فـرآوري وساخت قطعـات خودروی ايران»عمليات راه اندازي مجدد آن آغاز گرديد و حدود یک سال بعد نیز با توليد طيف گسترده اي از انواع كمك فنرهاي سبك وسنگين به بهره برداري رسيد . «شرکت فرآوری و ساخت» درسال 78 با خريد امكانـات وتجهيـزات كارخانه كمك فنرسازي سامسونگ ، مجــهز به دستگاه هاي پيشرفته تمام اتوماتيك ونيمه اتوماتيك شد و در سال 87 با اخذ لیسانس شرکت ماندو کره جنوبی توانست دانش فنی و تکنولوژی محصولات با کیفیت را در خط تولید خود به کار گیرد و سهم بازار فروش و رضایت مشتری را افزایش دهد و اکنون با حدود 800 نفر نيروي انساني و تنوع محصولات توليدي (حدود 90 نوع كمك فنر) پیشتاز در تولید کمک فنر در کشور باشد . حدود 9سال بعد( 96) کارخانه تولید جعبه فرمان « گروه قطعات هلدینگ عظام» نیز به شرکت فرآوری و ساخت منتقل و با آن ادغام شد و بدین ترتیب محصول جعبه فرمان تحت لیسانس شرکت ماندو کره جنوبی به محصولات این شرکت اضافه شد.

عباس ایروانی :مشکلات صنعت،تحریم داخلی است نه خارجی

ادامه مطلب...

posticon مهر عظام در استان هرمزگان ‌‌‌ در این سفر چیزهایی دیدیم که تصاویر یارای بیان آن را ندارند، تلخی محرومیتی که در گفتگو با اهالی روستاها حس می‌شد قابل ثبت نیست. کاش کنار ما بودید و ذوق اهالی روستاها را می‌دیدید، امیدی که در خنده کودکان بود را حس می‌کردید. حین افتتاح سه مدرسه «مهر عظام» در روستاهای بیکاه، جلابی و خورموج برق چشمان کودکان دانش آموزی که به جای یک مخروبه حالا صاحب مدرسه‌ای نونوار بودند را تا با چشمان خود نبینید باور نمی‌کنید. آن چشمان معصوم، محجوب و خجالتی هزار سخن با تو می‌گویند و اولینش اینکه، یکسر نومیدی نیست این ایام، انگار نوری در انتهای تونل دیده می‌شود.‌

 

 

صفحه1 از18

Designed By webkhas.ir